Termo aktivní prádlo TERMO-HiT zakoupíte také v kamenné prodejně ve Vsetíně:
Zvětšit mapu

» Co je to Softshell?
Co je to Softshell?

 

Softshell je voděodolný materiál s paropropustnou membránou vhodný pro výrobu sportovních oděvů a doplňků.

Softshell je obecně materiál, který sám o sobě zajistí do určité míry voděodolnost, teplo flísu a odolnost proti větru. Jedním z hlavních znaků tohoto materiálu je multifunkčnost (nahrazení více vrstev pouze jednou).

Cílem Softshellu je poskytnout v jednom kusu oblečení dostatečný komfort pro většinu aktivit a klimatických podmínek.

Co je to vodní sloupec?
Je to metoda, která nám změří odolnost materiálu proti vodě. Stupeň odolnosti proti vodě měříme tak, že na materiál se přiloží skleněný válec o průměru 10 cm, který se naplní vodou. Tlak vody na materiál se měří v milimetrech. Voda ve válci působí na materiál a průnik prvních tří kapek nám určí hodnotu, kterou udáváme na výrobcích. Standard na odolnost proti vodě je 2 000 mm, ale samozřejmě čím vyšší hodnota, tím lepší nepromokavost.

Svrchní vrstvu tvoří hustě tkaný elastický materiál s vodoodpudivou úpravou a zvýšenou odolností vůči oděru. Vnitřní vrstvu tvoří oblíbená a příjemná flísová vrstva uchovávající teplo a efektivně transportující vlhkost ven.

Tento membránový softshell (3 vrstvy) v sobě obsahuje mezi vnější a vnitřní vrstvou ještě membránu a poskytuje lepší odolnost vůči větru.

Prát na 30°C – bez aviváže, nežehlit, lze sušit v bubnové sušičce na 1.stupeň

YThiN